tivoli turizm seyahat             
Bilet Satış: 0212 259 95 51   Tur Satış: 0212 246 49 49
English Russian  
Hakkımızda | Müşteri İlişkileri
St.Petersburg Turları, St.Petersburg Gezileri, St.Petersburg Seyahati, St.Petersburg Otelleri, Moskova Turları, Rusya Turları, Rusya Gezileri
Saint Petersburg

St. Petersburg Turları, St. Petersburg Turu, St. Petersburg Gezileri, St. Petersburg Otelleri, St. Petersburg Uçak Bileti, Moskova Gezileri, Rusya Gezileri, Rusya Vize Bilgileri

 Şehirler

 

SAINT PETERSBURG GEZİLECEK YERLER

Rusya; çok soğuk olmasından dolayı yaşamak için çok tercih edilebilecek bir ülke olmasa da, en azından herkesin bir kez bile olsa, görmesi gereken bir ülke.

Buz gibi bir soğuk ama bu soğuğu hissettirmeyen insanın içini ısıtan büyüleyici yapıları, geniş caddeleri, bu caddelerin iki tarafında bulunan heykelleri, müzeleri, sıra sıra sıralanmış olan dünyanın önde gelen markalarından oluşan mağazaları, votkası, havyarı, özel Rus porseleni, matruşkası, liderleri kısacası Rusya'nın dünü ve bugünü bir arada ...

St. Petersburg her köşesinden tarih fışkıran bir şehir, her caddesinde bir heykel, her sokağında tarihi bir bina görebileceğiniz bu yer, evet soğuk! evet karlar ülkesi ama her güzel şeyin bir bedeli yok mudur? İşte bu bedellerin en keyiflisini St. Petersburg'da yaşayacaksınız. Gezdikçe gördükçe bu soğuğa zamanla aldırmadan bütün bir şehri keşfetmek isteyeceksiniz.

St Petersburg ya da eski adıyla Leningrad, Rusya'nın liman şehridir. Finlandiya körfezine dökülen Neva deltasının üzerinde 42 ada üzerine kurulan şehirde en etkileyici olan iki yakayı birbirine bağlayan sayısız köprüleri olsa gerek. Bu köprüler bir kıyıdan öbürüne geçiş sağlamanın dışına çoktan çıkmış köprülerdir.

Uzaktan, köprülerin görünüşleri mi? Köprülerin üzerinden gördüğünüz, Petersburg manzarası mı?Hangisinin daha etkileyici olduğuna karara veremezsiniz. Haziran ayı sonlarında başlayan ve günün kararmaya başladığı saatlerde, yaklaşık iki saat süren alacakaranlığı ile yaşayacağınız görüntü; Petersburg’un meşhur “Beyaz Geceleri”...

St. Petersburg ünlü yapan o kadar çok neden var ki. Bunların en başında geçmiş yıllara ve bir çok olaylara tanıklık etmiş olan mimari eserlerdir.

Hermitage Müzesi:
Kışlık Saray, Küçük Hermitaj, Büyük Hermitaj ve Hermitaj Tiyatrosu ile beş binadan oluşan müze, dünyada en çok dikkat çeken müzelerden biridir. Müzede Leonardo Da Vinci, Michelangelo gibi dünyaca ünlü sanatçıların eserlerini görmeniz mümkün. Ayrıca müzede 3.000 üzerinde eser bulunmaktadır. Müzenin içindeki eserler kadar, dış güzelliğiyle de etkileyicidir. Dış mimarisi bahçe düzeni ve kapı girişlerinde bulunan heykelleriyle de etkileyici bir müzedir.

Rus Müzesi:
Bu müzede sadece Rus sanatçıların eserleri sergileniyor. Dünyanın en geniş binalarından biri olan bu bina, Rusların sanata ne kadar düşkün olduklarının bir simgesidir adeta...

St. Petersburg da Kazan Katedrali, Aziz İsaak Katedrali, Yeniden Diriliş Katedrali gibi birçok katedralin içinde, bu saydıklarımız sadece birkaçıdır. Katedraller dış görünüş olarak Kızıl Meydan'da bulunan katedrallerden esinlenerek yapılmıştır. Ancak ne kadar birbirine benziyor olsa da bütün yapıların geçmişe ait birer hikayelerinin olması, ve bu hikayeleri yapıları görerek dinleyebiliyor olmak büyük bir keyif olacaktır.
Petersburg şehri “onlar ölmedi kalbimizde yaşıyor” dedikleri ve Petersburg’u meşhurlaştıran dünyaca ünlü eserleri ile Puşkin ve Dostoyevski gibi sanatçıların, eserlerine ilham veren sokakları ve yaşadıkları evlerini şu anda birer müze haline çevirmiştir. Bu müzelerde ünü sanatçıların kişisel eşyalarından, el yazması eserlerine kadar bir çok eseri gözler önüne sermekten hiç çekinmemişlerdir.

Petersburg’un bütün ihtişamına kapılmak için kesinlikle botla bir nehir turu yapmalısınız. Bu nehir turunda göreceğiniz kanallar, sayısız köprüler, şehrin binalarının etkileyici görüntüsü eşliğinde bir kez de kendi gözlerinizle görün. O zaman, neden bu şehrin adını etrafınızdaki insanlardan bu kadar sık bir şekilde duyduğunuzu anlayacaksınız.

 

Church of the Spilled Blood

Peterhof in St. Petersburg

St. Petersburg

 Yurtdışı Turlar  Mavi Yolculuk  Yurtiçi Oteller  Fuar Turları  Kiralama

Tel: +90 212 246 49 49 Faks: +90 212 246 66 01
Adres : Şairnigar Sok. Cay Apt. No:78/80 Kat:3 Osmanbey-İstanbul

www.tivoli.com.tr